Kreujemy reklamę Wspieramy twój biznes

"Klienci muszą wiedzieć, że reprezentujesz coś dla nich ważnego"
howard schultz

wycinanie kształtów w papierze i kartonie - cięcie tektury

Jak wycinamy kształty w kartonie, tekturze, papierze?

Cięcie materiałów miękkich jak tektura, karton czy papier może odbywać się za pomocą urządzeń takich jak gilotyna, trymer oraz maszyna CNC wyposażona w nóż oscylacyjny. Świadczone przez nas usługi cięcia dobieramy odpowiednio do podłoża oraz kształtu jaki chcemy osiągnąć.

Cięcie oscylacyjne tektury falistej oraz płyt plaster miodu

 

wycinanie kształtów w papierze i kartonie - cięcie tektury

 

Tektura falista oraz tektura o przekroju plastra miodu jest popularnym materiałem stosowanym w przemyśle opakowaniowym ze względu na swoją lekkość, trwałość i przyjazność dla środowiska. Sprawdza się również jako materiał w standach POS, lekkich podwieszanych tablicach informacyjnych i innych ekspozycjach krótkookresowych. Tekturę powlekaną w łatwy sposób można zadrukować a następnie poddać obróbce cięcia. Cięcie tektury najlepiej wykonać na maszynie CNC wyposażonej w oscylujące ostrze, które może wykonywać czyste cięcia i precyzyjne kształty. Ostrze oscylacyjne to specjalistyczne narzędzie tnące, które porusza się tam i z powrotem z dużą prędkością, dzięki czemu idealnie nadaje się do cięcia grubych materiałów, nie uszkadzając krawędzi. Maszyny do cięcia CNC mogą jednocześnie ciąć wiele warstw tektury, znacznie skracając czas produkcji i zwiększając wydajność. Więcej o możliwości cięcia oscylacyjnego znajdziesz w zakładce cięcie nożem oscylacyjnym.

Cięcie tektury gilotyną

 

wycinanie kształtów w papierze i kartonie - cięcie tektury

 

Gilotyna to narzędzie działające podobnie jak nożyce. Ostrze tnące zbiega się z krawędzią blatu roboczego – cięcie tektury przebiega płynnie między dwiema powierzchniami tnącymi. W zależności od ostrości i twardości ostrza, a także użytej siły, przeciąć można jednorazowo inną ilość arkuszy. Oczywiście nie bez znaczenia jest także sztywność i gramatura ciętej tektury – czym większe, tym mniej arkuszy będziemy w stanie przeciąć przy jednym cięciu.

Jak działa trymer?

 

wycinanie kształtów w papierze i kartonie - cięcie tektury

 

Cięcie papieru, tektury czy kartonu trymerem przypomina cięcie przy pomocy noża. Ostrze, zamontowane na ruchomej głowicy, przesuwa się wzdłuż arkusza, dzieląc go na dwie części. Z uwagi na małą szerokość ostrza, jak i siłę jakiej można użyć w trakcie cięcia, jednocześnie przeciąć można tylko kilka arkuszy a najlepiej jest ciąć je pojedynczo – zapewni to precyzyjność i powtarzalność arkuszy. Sposób działania trymera pozwala na cięcie dużych formatów tektury, kartonu lub papieru. Na naszym trymerze dotniesz materiał do szerokości aż 250 cm. Urządzenie to świetnie sprawdza się również w docinaniu zadrukowanych folii, laminatów, papierów plakatowych.

Nasi klienci