Kreujemy reklamę Wspieramy twój biznes

"Klienci muszą wiedzieć, że reprezentujesz coś dla nich ważnego"
howard schultz

rodzaje folii do druku wielkoformatowego

Rodzaje folii do druku wielkoformatowego – wykorzystanie w reklamie

Druk na folii to jeden ze sposobów na to, by rozreklamować usługę, produkt lub markę. Folie można naklejać na różne powierzchnie, zarówno płaskie, jak i nierówne, dzięki czemu medium to znajduje zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu. Druk na folii jest doskonałą alternatywą dla wydruków na papierze, który cechuje się znacznie mniejszą trwałością w szczególności w warunkach zewnętrznych. Podpowiadamy jakie są podstawowe rodzaje folii do druku oraz czym różnią się od siebie folie monomeryczne, polimeryczne czy wylewane. Rozwikłamy również skrót OWV.

Dlaczego warto stosować druk na folii?

Folia z grafiką to jedna z najpopularniejszych form używanych w reklamie zewnętrznej typu outdoor oraz wewnętrznej. Gdzie można zastosować wysokiej jakości wydruki wielkoformatowe na folii?

  • na witrynach sklepowych, oknach, innych powierzchniach szklanych;
  • na wszelkich pojazdach: samochody, autobusy, tramwaje, pociągi czy samoloty;
  • na szyldach, kasetonach i innych reklamach świetlnych;
  • na bilbordach, tablicach przydrożnych, tablicach kierunkowych czy mniejszych tabliczkach wewnątrz lokali usługowych;
  • na etykietach produktowych i gadżetach reklamowych;
  • na odzieży firmowej.

Folię do druku wyróżnia ekonomiczny charakter oraz wysoka żywotność. Niektóre z typów folii reklamowych mogą być eksponowane powyżej 7 lat. To idealny sposób na to, by prezentować markę i rozreklamować działalność firmy, jednocześnie nie obciążając nadmiernie budżetu przedsiębiorstwa.

Zalety wykorzystania folii do druku w reklamie

RóżnorodnośćRynek obfituje w różnorodne folie do druku, dzięki czemu nasza drukarnia zawsze dopasowuje medium do potrzeb Klienta. W naszych zasobach znajdziesz:
– folie matowe i błyszczące;
– folie białe z klejem usuwalnym lub trwałym;
– folie bezbarwne z klejem usuwanym lub trwałym;
– folie białe kryjące z klejem białym lub szarym;
– folia białe perforowane;
– folia piaskowe/perłowe/szronione.
Bogata paleta
kolorystyczna
Oczywiście nie każda folia służy do druku i jest biała. Wręcz producenci prześcigają się w bogactwie palet kolorystycznych. Im folia bardziej profesjonalna tym wybór kolorów większy. Folie kolorowe mogą być kryjące lub typu witrażowego ale również dedykowane do podświetleń czy piaskowania szyb. Korzystamy z folii barwionych w masie takich producentów jak: Oracal, Avery, 3M, Mactac.
TrwałośćFolie drukarskie oraz barwione (kolorowe) dzielimy w zależności od długości ekspozycji. I tak wyróżniamy:
– krótkookresowe (do 2 lat)
– średniookresowe (od 2 do 5 lat)
– długookresowe (od 5 do 7 lat)
Odporność na
warunki
atmosferyczne
Folia do druku jest w pełni odporna na warunki atmosferyczne: deszcz, sól drogową, promienie uv, środki chemiczne. Ale uwaga – o folię z nadrukiem należy odpowiednio dbać. Nie oznacza to, że potraktowana żrącym środkiem chemicznych przetrwa lata!  
ElastycznośćProfesjonalne folie są wysoce elastyczne co umożliwia klejenie ich na nierównych powierzchniach typu karoserie pojazdów, elementy 3D.

Rodzaje folii wykorzystywanych w reklamie

Folie monomeryczne – ekonomiczne, podstawowe

Folie monomeryczne to wielkoformatowe i samoprzylepne folie drukarskie oraz barwione. Są mało elastyczne, dlatego stosuje się je na płaskich powierzchniach np. witryny szklane, tablice, niewielkie elementy na samochodach. Jest to najbardziej ekonomiczny rodzaj folii. Wygodne rozwiązanie, które można wykorzystać do promocji produktów, usług lub branżowego wydarzenia.

Folie polimerowe – bardziej odporne

Folie polimerowe wykazują większą elastyczność od folii monomerycznych stąd używa się ich do oklejania powierzchni lekko zakrzywionych. Ich trwałość to nawet 5 lat.

Folie wylewane – zaawansowana technologia dla wymagających

rodzaje folii do druku wielkoformatowego

Folia wylewana to taka, która służy do zapełniania nierównych powierzchni, na przykład oklejania pojazdów. Jej charakterystyczną cechą jest duża wytrzymałość i elastyczność. Folie takie są z powodzeniem stosowane także na motocyklach, łodziach i samolotach. Sprawdzają się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Folie wylewane posiadają tzw. pamięć kształtu – są elastyczne i po podgrzaniu dopasowują się do powierzchni przeznaczenia reklamowego. Posłużą na wiele lat.

Co oznacza skrót OWV?

rodzaje folii do druku wielkoformatowego

OWV to z języka angielskiego One Way Vision czyli widok z jednej strony.

Folie OWV to folie perforowane, wykonane z tworzywa PCV. Ich nawierzchnia posiada niewielkie otwory, dzięki czemu przepuszcza optymalną ilość naturalnego światła.

Dzięki swojej innowacyjnej strukturze folie perforowane mogą być stosowane na przestrzeniach okiennych i przeszkleniach. Można je przyklejać na sklepowych witrynach, oknach lokali użytkowych, szklanych drzwiach i szybach pojazdów. Taka reklama doskonale prezentuje się na zewnątrz. Dzięki perforacji zapewnia też świetną widoczność z drugiej strony (nie zabiera widoku przez okno). Idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie jest wskazana całkowita blokada światła.

Podsumowując, bogactwo rodzajów folii do druku daje bardzo szerokie możliwości. Nie trudno się w tym pogubić, dlatego pomagamy z doborem odpowiedniego medium, aby dopasować się do możliwości finansowych jak i oczekiwań efektu końcowego reklamy.

Nasi klienci