Kreujemy reklamę Wspieramy twój biznes

"Klienci muszą wiedzieć, że reprezentujesz coś dla nich ważnego"
howard schultz

Ciekawe pomysły na dekorację ścian – te proste i bardziej skomplikowane,

Ciekawe pomysły na dekorację ścian – te proste i bardziej skomplikowane

Malowanie ścian to tradycyjny sposób na wykończenia czy odświeżenia wnętrza. Możesz bawić się kolorami i wielokrotnie zmieniać koncepcję, a także stosować rozmaite szablony i malować na ścianach dowolne wzory. Ale jeśli szukasz alternatywy dla pędzla i wałka to mamy dla Ciebie 7 pomysłów na dekorację ścian, po które możesz sięgnąć, by stworzyć wyjątkową aranżację w dowolnym wnętrzu Twojego mieszkania, domu, biura czy siedziby firmy.

Sprawdź, jakie dekoracje ścian zastosować zamiast farby!

1. NAKLEJKI ŚCIENNE

Naklejki to najprostszy pomysł na dekorację pomalowanej ściany. Nowoczesne naklejki drukujemy w dowolnych wzorach i wycinamy w zadanych kształtach, od abstrakcyjnych motywów, przez wzory geometryczne, po motywy bajkowe, przyrodnicze oraz typografię. Nie ma technologicznych barier, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nie posiadamy gotowych wzorów, wszystkie naklejki ścienne wykonujemy w oparciu o indywidualny projekt. Przy decydowaniu się na naklejkę ścienną pamiętaj, aby nas o tym poinformować wtedy wydruk wielkoformatowy wykonamy na folii z odpowiednio mocnym klejem.

2. TAPETY I FOTOTAPETY NA WYMIAR

Tapety są jedną z najpopularniejszych alternatyw dla farb. Dostępne w szerokiej gamie gotowych wzorów, kolorów i tekstur. Możesz wybrać tradycyjne motywy geometryczne czy roślinne, bądź postawić na oryginalne abstrakcje.

Chcesz okleić ścianę za pomocą spersonalizowanego produktu? Postaw na druk na fototapecie! Nowoczesne fototapety wykonujemy na tkaninach flizelinowych o różnych strukturach. W naszej ofercie masz do wyboru powierzchnię tapety typu: FROSTED, WOOD, SMOOTH, MOZAIK, ROCK, CANVAS, STONE, SALT, LEATHER. Na fototapecie na wymiar może pojawić się dowolne zdjęcie, grafika lub ilustracja, zarówno pobrana z obszernej bazy, indywidualnie zaprojektowana czy pochodząca z własnych zasobów.

3. DREWNO, SKLEJKA I PANELE ŚCIENNE

Zamiast farby na ścianę, jako dekorację możesz również zastosować drewniane deski lub panele a także sklejkę. Dzięki temu rozwiązaniu dodasz wnętrzom naturalnego charakteru i przytulnego wyglądu. Deski dowolnej grubości i szerokości możesz zamontować w pionie, poziomie lub w różnych układach wzorów (np. w popularnej jodełce francuskiej lub węgierskiej). Każda z tych opcji będzie miała wpływ na sposób postrzegania proporcji wnętrza, dlatego dopasuj sposób montażu do indywidualnych cech wnętrza.

Drewno jest rozwiązaniem stosunkowo drogim, a jego popularnym zamiennikiem są… panele z tworzywa sztucznego. Wybierz panele ścienne lub podłogowe w kolorze i wzorze, które najbardziej pasują do Twojej wizji.

Ciekawe pomysły na dekorację ścian – te proste i bardziej skomplikowane,

4. KAMIEŃ, CEGŁA LUB BETON

Każdy z tych pomysłów na dekorację ścian będzie doskonałym rozwiązaniem do nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych wnętrz. Pamiętaj o zachowaniu równowagi w pomieszczeniu. Nadmiar tych ciężkich (dosłownie i w przenośni) materiałów może przytłaczać – kamień, cegłę lub beton najczęściej eksponuje się wyłącznie na jednej ze ścian, która później mocno przyciąga wzrok.

5. PANELE SZKLANE Z NADRUKAMI

Jeśli zastanawiasz się, co na ścianę w kuchni zamiast farby to panele szklane będą jednym z trzech podstawowych rozwiązań, które przyjdą Ci do głowy (obok płytek ceramicznych i lacobelu). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na panele szklane również w innych pomieszczeniach, np. w łazience, salonie, czy biurze. Szkło hartowane jest cięte na wymiar i zadrukowywane od wewnętrznej / roboczej strony. Panele mogą więc eksponować dowolne zdjęcia i grafiki, a dzięki swojej błyszczącej powierzchni – zawsze dodają wnętrzom elegancji.

6. PANELE AKUSTYCZNE

To rozwiązanie cieszące się od kilku sezonów ogromną popularnością. Panele dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach oraz kolorach i grubościach. Do wyboru masz między innymi panele prostokątne, kwadratowe, heksagony i owale. Możesz zainstalować je na całej ścianie lub tylko na jej części, tworząc oryginalny wzór. Panele zapewniają skuteczną izolację akustyczną (wyciszają wnętrze), sprawiając, że wnętrze jest przytulniejsze i cieplejsze. Panele wycinamy z piany akustycznej na ploterze oscylacyjnym.

Ciekawe pomysły na dekorację ścian – te proste i bardziej skomplikowane,

7. FILC DEKORACYJNY

Najnowsza technika dekoracji ścian dzięki ekologicznemu rozwiązaniu cieszy się uznaniem w XXI wieku. Dysponujemy filcem dekoracyjnym poliestrowym (syntetycznym) oraz filcem wełnianym (naturalnym), każdy z nich występuje w różnych grubościach i szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu możemy tworzyć różne projekty i ocieplać oraz wygłuszać wnętrza.

Ciekawe pomysły na dekorację ścian – te proste i bardziej skomplikowane,

Twój pomysł na dekorację ścian

Co na ścianę zamiast farby? Od naklejki, przez fototapetę do bardziej przestrzennych form jak drewno czy panele akustyczne. Pamiętaj również, że każda z propozycji wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni przed montażem wybranej dekoracji.

Nasi klienci